Kemal Gözler, Hukukun Temel Kavramları

Böylece hukukun temel kavramları konusunda bir Türkçe-İngilizce terimler sözlüğü oluşturulmuştur. Aşağıda toplam 839 adet Türkçe hukuk terimi ve bunların karşılıkları bulunmaktadır. İngilizce karşılıkların sonundaki numaralar bu terimlerin kitapta geçtiği sayfa numarasını göstermektedir\. Canlı oyun odalarında gerçek zamanlı olarak diğer oyuncularla mücadele et. paribahis\. Dolayısıyla bu sözlük aynı zamanda bu kitabın indeksi olarak da kullanılabilir. Bu kitabın iç kapaklarını, içindekileri kısmını ve örnek olarak bazı bölüm ve sayfalarını PDF formatında görmek için burasını tıklayabilirsiniz.

  • Aşağıda toplam 839 adet Türkçe hukuk terimi ve bunların karşılıkları bulunmaktadır.
  • Türkçe karşılıkların sonundaki numaralar bu terimlerin kitapta geçtiği sayfa numarasını göstermektedir.
  • Açıklama.- Kitapta metin içinde kullanılan pek çok hukukî terimin İngilizce karşılığı parantez içinde italik olarak verilmiştir.
  • Dolayısıyla bu sözlük aynı zamanda bu kitabın indeksi olarak da kullanılabilir.

Açıklama.- Kitapta metin içinde kullanılan pek çok hukukî terimin İngilizce karşılığı parantez içinde italik olarak verilmiştir. Böylece hukukun temel kavramları konusunda bir İngilizce-Türkçe terimler sözlüğü oluşturulmuştur. Aşağıda toplam 824 adet İngilizce hukuk terimi ve bunların Türkçe karşılıkları bulunmaktadır. Türkçe karşılıkların sonundaki numaralar bu terimlerin kitapta geçtiği sayfa numarasını göstermektedir. Dolayısıyla bu sözlük aynı zamanda bu kitabın indeksi olarak da kullanılabilir.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *